Kurzajki tworzą się najczęściej na stopach i dłoniach. Możemy się ich nabawić dosłownie wszędzie, w miejscach użyteczności publicznej takich jak baseny, sauny, sale gimnastyczne. Dzieci z uwagi na to, że system odpornościowy nie jest jeszcze w pełni ukształtowany oraz na liczne urazy i otarcia naskórka są grupą najbardziej narażoną na tę przypadłość. Kurzajki bardzo szpecą nasze ciało i mogą być przyczyną bólu podczas chodzenia w przypadku wystąpienia na stopach, dlatego najlepiej się ich pozbyć.

Jak pozbyć się brodawek?

Kurzajka zwana również brodawką to tworząca się na skórze nieestetyczna grudka o różnej powierzchni. Ma postać narośli zbudowanej ze stwardniałej i zwłókniałej skóry. Jej pojawienie się jest wywołane działaniem wirusa brodawczaka HPV. Wykwity te nie zagrażają naszemu zdrowiu i życiu, lecz są bardzo uciążliwe i nieestetyczne.

Agresywne metody zwalczania kurzajek, takie jak np.  wypalanie laserem są powodem stresu, bólu pacjentów, zwłaszcza u dzieci. Zniechęca to do kontynuowania terapii.

Kuracja za pomocą płynu Brodacid jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna i nieinwazyjna. Jest naprawdę prostym sposobem na to, aby pozbyć się uciążliwego problemu. Zabieg nie wymaga specjalistycznej wiedzy medycznej od pacjenta, polega na zastosowaniu leczniczego płynu na nasze kurzajki w zaciszu własnego domu. Nie wymaga więc żadnych wizyt u lekarza, zapewniając całkowity komfort psychiczny. Środek likwiduje przyczynę stresu wielu osób – pokazywanie wstydliwego problemu obcym ludziom.

Preparat Brodacid – poznaj skład

Leczniczy płyn Brodacid to numer 1 wśród propozycji na tę przypadłość na rynku farmaceutycznym w kategorii preparaty na kurzajki*. Zaleca się go stosowanie w leczeniu brodawek zwykłych, około paznokciowych, kurzajek stóp i mozaikowych.  Jest to płyn do zastosowania na zmieniony chorobowe skóry. Aplikuje się go bezpośrednio na brodawkę. Zawiera substancje czynnie działające o udowodnionym działaniu takie jak:

· Kwas salicylowy

Ma działanie keratolityczne, zmiękcza i rozpulchnia zmieniony, zgrubiały naskórek co ułatwia jego skuteczne złuszczanie.

· Kwas mlekowy

Niszczy zmiękczoną brodawkę, usuwając ją całkowicie.

· Substancja pomocnicza – dimetylosulfotlenek

Uzupełnia działanie składników podstawowych, umożliwia przenikanie ich przez skórę, aby mogły być skuteczne.

Ten skład czyni Brodacid niezawodnym lekiem na kurzajki, jest dostępny we aptekach bez recepty. Warto wspomnieć też, że wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie Produkt Roku.

Przed użyciem leku należy zapoznać się z ulotką do niego dołączoną, która zawiera wskazania i przeciwskazania. Nie należy go stosować na zmiany zlokalizowane w okolicach oczu, błon śluzowych, na twarzy, na znamiona oraz na stan zapalny skóry. Kobiety w ciąży, matki karmiące i dzieci poniżej 2 lat nie mogą stosować produktu. W przypadku pacjentów od 2 do 12 lat można stosować lek tylko pod ścisłą kontrolą lekarza.

* Nagroda przyznana przez „Apteka Media” Sp. z o.o. w ramach publikacji „świat farmacji” na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród polskich farmaceutów.