Jak działa Brodacid? - FAQ

Działanie Brodacid, opiera się na dwóch substancjach aktywnych, które zawarte są w preparacie. Pierwszą z nich jest kwas salicylowy, silny związek keratolityczny, zmiękczający i rozpulchniający zrogowaciały naskórek, co ułatwia jego złuszczanie. Drugim składnikiem czynnym jest natomiast kwas mlekowy, niszczący zaatakowaną wirusem HPV warstwę skóry. Aby zapewnić jak najlepsze efekty, lek Brodacid zawiera również substancje pomocnicze, takie jak dimetylosulfotlenek. Ten związek siarki z grupy sulfotlenków zwiększa przenikanie składników czynnych w głąb tkanki. Metoda leczenia nie powoduje jednak dyskomfortu oraz bólu, co ma miejsce podczas krioterapii czy łyżeczkowania kurzajki. Dzięki temu terapię można w sposób bezpieczny i bezinwazyjny przeprowadzić w domu.

 • Należy pamiętać, że to, jak wygląda leczenie Brodacid, będzie różniło się w zależności od miejsca powstania zmiany skórnej. Preparat stosuje się do leczenia brodawek zwykłych, około paznokciowych, mozaikowych oraz kurzajek pojawiających się na stopach. Jest to pojedyncze, grudkowe narośle, szorstkie w dotyku, którego kolor jest zwykle szarawy lub brunatny (wpływ na wygląd będzie miał rodzaj wirusa HPV).

 • Preparat nakłada się tylko na zmianę — w aplikacji pomaga specjalny aplikator, dołączany do każdego opakowania.

 • Leczenie Brodacid nie jest polecane w przypadku maluchów, które nie ukończyły drugiego roku życia, natomiast u dzieci od dwóch do dwunastu lat preparat należy stosować pod kontrolą lekarza. Warto pamiętać, że jest to lek, dostępny bez recepty. W przypadku leczenia kurzajki warto pamiętać o tym, że stosowanie leku Brodacid jest o wiele mniej inwazyjne od innych metod leczenia. Nie wymaga interwencji dermatologa jak w przypadku łyżeczkowania.

 • Maksymalny okres stosowania płynu wynosi od sześciu do ośmiu tygodni, zwykle już po kilkunastu dniach stosowania można zaobserwować pierwsze efekty kuracji.

 • Preparat Brodacid jest jednym z najskuteczniejszych środków, które mogą wesprzeć nas w jakże ciężkiej walce z kurzajkami. Co więcej, warto wiedzieć, że jest on dostępny bez recepty i przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Warto wiedzieć, że Brodacid jest jednym z preparatów, który w dość krótkim czasie rozprawia się z brodawkami, przywracając naszym dłoniom i stopom zdrowy i estetyczny wygląd. Co wchodzi w skład Brodacid? Otóż: kwas salicylowy – ma on przede wszystkim działanie keratolityczne. Co to oznacza w praktyce? Kwas salicylowy ma za zadanie zmiękczyć, a także rozpulchnić zrogowaciały i zaatakowany wirusem naskórek, a także ma ułatwić on jego złuszczanie. kwas mlekowy – jego głównym zadaniem, podobnie jak kwasu salicylowego, jest przede wszystkim zniszczenie zrogowaciałej warstwy skóry. substancje pomocnicze – główną substancją pomocniczą zawartą w preparacie Brodacid jest dimetylosulfotlenek. Jego główną funkcją jest ułatwienie wchłaniania się w skórę zarówno kwasu salicylowego jak i kwasu mlekowego.

 • Preparat Brodacid działa miejscowo, aby skutecznie i szybko zlikwidować brodawki zwykłe, okołopaznokciowe, mozaikowe, a także brodawki stóp. Ma on działanie nie tylko keraolityczne, ale również działa on przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Przy prawidłowej aplikacji czas leczenia tym preparatem, wynosi od około 6 do 8 tygodni. Brodacid działa na czystą i suchą powierzchnię brodawki. W opakowaniu znajduje się specjalny aplikator, który ułatwia nakładanie preparatu, tylko i wyłącznie na miejsce dotknięte zmianą skórną. Należy stosować go nie więcej niż 2 razy na dobę, a przy tym zachować szczególną ostrożność, aby preparat nie dostał sie na zdrową skórę. Po aplikacji na kurzajce może pojawić się biała błonka, jednak jest to całkowicie normalne i świadczy o działaniu leku.

 • Brodacid to preparat leczniczy, który skutecznie usuwa uciążliwe brodawki, przywracając zdrowy i estetyczny wygląd skórze. Działanie preparatu polega na skutecznym usuwaniu brodawek zwykłych, okołopaznokciowych, mozaikowych oraz brodawek stóp. Preparat działa keratolitycznie. Zalecane jest stosowanie Brodacid przez około 6 do 8 tygodni, przy prawidłowej aplikacji. Preparat nakłada się na czystą i suchą powierzchnię brodawki za pomocą specjalnego aplikatora, skupiając się tylko na dotkniętym obszarze skóry. Środek należy stosować nie więcej niż 2 razy dziennie. Ważne jest także, aby unikać jego kontaktu ze zdrową skórą. Dokładne dawkowanie i czas trwania terapii mogą różnić się w zależności od zaleceń lekarza lub instrukcji dołączonej do opakowania. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania preparatu Brodacid zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Masz więcej pytań?

Napisz do nas

Kontakt

Adres:

GRUPA INCO S.A.
ul. Wspólna 25
00-519 Warszawa

Telefony:
+48 22 722 89 01
+48 22 722 89 2
691 763 263 czynny 24h

fax.: +48 22 586 51 87

e-mail: kontakt@inco.pl

Formularz kontaktowy:

  Zgłoś działania niepożądane

  Telefony:
  +48 22 722 89 01
  +48 22 722 89 27
  691 763 263 – czynny 24h
  604 446 658

  fax.: +48 22 586 51 87

   Nie wybrano pliku

   Wybierz plik