Kurzajka u dziecka na stopie to zawsze powód do stresu dla rodziców. Grudkowe zmiany skórne czasami ciężko jest wyleczyć, a dodatkowo bywają one dość bolesne, utrudniając maluchowi poruszanie się. Jak poradzić sobie z tym problemem skutecznie i w jak najmniej inwazyjny sposób?

Kurzajka na stopie u dziecka — jak rozpoznać?

Brodawki zwykłe łatwo jest rozpoznać, są one bowiem dość charakterystyczne. Zwykle mają okrągły kształt oraz nierówną i chropowatą powierzchnię. Kolorem albo nie różnią się od skóry lub też są popielate, czasami żółtobrązowe. Zarówno kurzajki na stopach u dzieci, jak i te na dłoniach będą się prezentować podobnie. Pewną trudnością w przypadku stóp może być to, że na początkowym etapie rozwoju wirusa HPV brodawka przypomina po prostu płaski, niewielki odcisk. Następnie zacznie się ona jednak powiększać, a dookoła pojawi się zrogowaciały naskórek. Natomiast nie będzie tak wypukła jak na dłoni lub innej części ciała. Kurzajki u dzieci na stopie mogą występować w dwóch podtypach: pierwszy z nich to rozsiane i głębokie zmiany (myrmecia), w przypadku drugiego pojawiają się powierzchowne, zlewające się w skupiska brodawki mozaikowe.

Kurzajki na stopach u dzieci — jakie są przyczyny?

Kurzajki na stopach u dzieci to dość powszechna dolegliwość, którą mogą zarazić się m.in.  na basenie czy placu zabaw. Przyczyną  tego jest fakt, że do 12 roku życia odporność u dorastających maluchów dopiero się kształtuje, przez co są one po prostu narażone na częstsze zachorowania. Kurzajka u dziecka na stopie na pewno nie jest jednak powodem do paniki. Pomimo tego, że kiedyś trudniej było je zwalczyć (mają one tendencję do nawracania), obecne metody leczenia pozwalają szybko zapanować nad sytuacją. Jaki sposób na kurzajki u dzieci na stopach polecamy?

Kurzajka na stopach u dzieci — jak leczyć?

Lek Brodacid jest bezpieczny do stosowania u dzieci już od drugiego roku życia pod kontrolą lekarza. Warto polecić nasz płyn, który stosuje się dwa razy dziennie, bezpośrednio na zmianę skórną za pomocą aplikatora. Kwas salicylowy oraz kwas mlekowy od lat używane są do leczenia brodawek, wykazując ogromną skuteczność i szybkie działanie.

Sprawiają to składniki aktywne o silne właściwościach  złuszczających  i zmiękczających  Pierwsze efekty stosowania Brodacid powinny być widoczne już po kilku dniach. Zmiana spłaszczy się lub samoczynnie odpadnie — a kiedy skóra zupełnie się zagoi, po problemie nie będzie już żadnego śladu!