Kurzajki wywoływane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, który powoduje tworzenie na naszej skórze nieestetycznych grudek o różnej powierzchni.

Brodawki skórne nie zagrażają zdrowiu jednak są bardzo uciążliwe dla człowieka. Najczęściej występują u dzieci i młodzieży, na stopach oraz dłoniach.

Kurzajki szpecą nasze ciało, mogą stać się przyczyną bólu i niekomfortowego samopoczucia. Niestety tą uciążliwą przypadłością możemy zarazić się dosłownie wszędzie, korzystając z miejsc użytku publicznego, na przykład na basenie, w saunie, pod prysznicem, na sali gimnastycznej.

Grupą, która najbardziej narażona jest na kurzajki, są dzieci, ponieważ nie mają one w pełni ukształtowanego systemu odpornościowego. Dzieciństwo to również czas, gdy jest się bardziej narażonym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia skóry (obtarcia, stłuczenia, rany) – co bardzo sprzyja powstawaniu kurzajek.

JAK WYGLĄDAJĄ KURZAJKI?

Kurzajka, zwana też brodawką, ma postać narośli na skórze, zbudowanej ze stwardniałej i zwłókniałej skóry. Kurzajki z reguły są bezbolesne, natomiast kurzajki stóp, które ze względu na swoje umiejscowienie i narażenie na ucisk (podczas chodzenia) mogą powodować ból.

Najczęściej spotykanym rodzajem kurzajek są kurzajki zwykłe i kurzajki stóp.

Kurzajki zwykłe:

 • są twarde i mają szorstką powierzchnię podobną do kalafiora,
 • najczęściej są biało-szare, ale mogą też być brązowawe,
 • występują najczęściej na dłoniach, kolanach, łokciach.

Kurzajki stóp:

 • mają postać twardego i płaskiego guzka,
 • występują na podeszwach stóp i na dolnej powierzchni palców,
 • powodują ból podczas chodzenia.

JAK POZBYĆ SIĘ KURZAJKI?

Niska wytrzymałość na ból oraz stres wywołany przez agresywne metody zwalczania kurzajek (np. krioterapia, wyłyżeczkowanie, wypalanie laserem) są często powodem lęku oraz niechęci do kontynuowania kuracji, zwłaszcza u dzieci.

Zalety domowej kuracji preparatem Brodacid:

 • Kuracja z zastosowaniem płynu Brodacid zapewnia prosty i bezbolesny sposób na pozbycie się uciążliwej kurzajki.
 • Zabiegi z zastosowaniem płynu na skórę Brodacid zapewniają każdemu, a zwłaszcza dzieciom, komfort psychiczny i umożliwiają prowadzenie kuracji w domu bez konieczności wizyty u lekarza.

PREPARAT NA KURZAJKI BRODACID

Brodacid płyn do usuwania brodawek
jest marką nr 1 w Polsce w kategorii
Preparaty na brodawki*

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowania oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Skład leku BRODACID czyni go skutecznym środkiem na kurzajki, który możesz zastosować zarówno u siebie jak i u Twojego dziecka – bezpiecznie, naturalnie, w zaciszu własnego domu.
Płyn BRODACID można stosować u dzieci powyżej 2 lat pod kontrolą lekarza.

Co najważniejsze lek BRODACID jest też łatwo dostępny w aptekach bez recepty, nawet tych internetowych! Wielokrotnie zdobywał nagrody
i wyróżnienia w tym tytuł „Produkt Roku”.

*Źródło: IMS Health, Pharmatrend, 11.2015

PROFILAKTYKA

Pamiętaj aby:

 • na basenie i pod prysznicem zawsze korzystać z klapek,
 • nie korzystać z cudzych ręczników ani obuwia,
 • zawsze dbać o higienę osobistą,
 • unikać otarć skóry stóp,
 • unikać przemęczenia i stresu.