Kurzajki są jednym z popularnych problemów, powodujących zmiany na skórze. Stanowią one głównie problem natury estetycznej, gdyż pojawiające się na stopach lub- najczęściej – na dłoniach grudki o barwie cielistej lub nawet brązowej, są dość dobrze widoczne, a nawet mogą powodować pewien dyskomfort. Okazuje się, że kurzajki wywoływane są przez wirus brodawczaka ludzkiego, na którego jak do tej pory nie znaleziono jeszcze remedium. Pojawiające się kurzajki, można więc leczyć jedynie miejscowo, przy wykorzystaniu dostępnych w aptece preparatów. Jednym z nich jest Brodacid. Jak on działa?

Co wchodzi w skład preparatu Brodacid?

Preparat Brodacid jest jednym z najskuteczniejszych środków, które mogą wesprzeć nas w jakże ciężkiej walce z kurzajkami. Co więcej, warto wiedzieć, że jest on dostępny bez recepty i przeznaczony jest do stosowania miejscowego. Warto wiedzieć, że Brodacid jest jednym z preparatów, który w dość krótkim czasie rozprawia się z brodawkami, przywracając naszym dłoniom i stopom zdrowy i estetyczny wygląd. Co wchodzi w skład Brodacid? Otóż:

  • kwas salicylowy – ma on przede wszystkim działanie keratolityczne. Co to oznacza w praktyce? Kwas salicylowy ma za zadanie zmiękczyć, a także rozpulchnić zrogowaciały i zaatakowany wirusem naskórek, a także ma ułatwić on jego złuszczanie.
  • kwas mlekowy –. jego głównym zadaniem, podobnie jak kwasu salicylowego, jest przede wszystkim zniszczenie zrogowaciałej warstwy skóry.
  • substancje pomocnicze – główną substancją pomocniczą zawarta w preparacie Brodacid jest dimetylosulfotlenek. Jego główną funkcją jest ułatwienie wchłaniania się w skórę zarówno kwasu salicylowego jak i kwasu mlekowego.

Działanie i dawkowanie preparatu Brodacid

Preparat Brodacid działa miejscowo, aby skutecznie  i szybko zlikwidować brodawki  zwykłe, okołopaznokciowe, mozaikowe, a także brodawki stóp. Ma on działanie nie tylko keraolityczne, ale również działa on przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie.

Przy prawidłowej aplikacji czas leczenia tym preparatem, wynosi od około 6 do 8 tygodni. Brodacid działa na czystą i suchą powierzchnię brodawki. W opakowaniu znajduje się specjalny aplikator, który ułatwi nakładanie preparatu, tylko i wyłącznie na miejsce dotknięte zmianą skórną. Należy stosować go nie więcej niż 2 razy na dobę, a przy tym zachować szczególną ostrożność, gdyż preparat nie powinien mieć kontaktu ze zdrową skórą.

Po aplikacji na kurzajce może pojawić się biała błonka, jednak jest to całkowicie normalne i świadczy o działaniu leku.