Kurzajki to potoczna nazwa brodawek. Wyglądają nieestetycznie, a ich pojawienie się w określonych miejscach na ciele powoduje dyskomfort. Brodawki charakteryzują się tym, iż często powracają. Dlatego niezwykle ważna jest ostrożność i profilaktyka. Najważniejsze informacje na ten tematy znajdziesz w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury.

Czym są kurzajki?

Kurzajki występują najczęściej na stopach i dłoniach. Czasami pojawiają się również na twarzy, jednak dzieje się tak niezwykle rzadko. Te nieestetyczne narośle pojawiają się w wyniku zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Są nie tylko powodem niekorzystnego wyglądu skóry, ale również sprawiają ból i dyskomfort.

Jak dochodzi do zakażenia? Poprzez bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub poprzez dotyk przedmiotów, z którymi wcześniej miała kontakt taka osoba. Brodawki lubią powracać, niezwykle ważna jest więc odpowiednia profilaktyka i ostrożność. Więcej informacji znajdziesz w kolejnym akapicie artykułu.

Profilaktyka – klucz do sukcesu

Ten kto miał chociaż raz kurzajkę, ten wie, że to bardzo nieprzyjemne doświadczenie. Warto więc unikać zakażenia, stosując odpowiednie środki ostrożności. Do zakażenia może dojść przez dotknięcie przedmiotów, z którymi wcześniej miała kontakt osoba zakażona. Największe ryzyko występuje w miejscach ogólnodostępnych, takich ja baseny, siłownie i sauna.

Należy ograniczyć kontakty z elementami użyteczności publicznej, ponieważ wszystkie z nich mogą stanowić potencjalne zagrożenie. Wszelkie klamki, poręcze i wszystko to, co jest dotykane przez wiele osób, mogą być niebezpieczne. Dlatego należy zachować ostrożność i unikać kontaktu z przedmiotami w miejscach ogólnodostępnych.

Warto także pamiętać o ochranianiu uszkodzonego naskórka i jego dezynfekcji. Dzięki odpowiednio wykonanemu opatrunkowi poziom bezpieczeństwa jest wyższy. Kolejnym ważnym działaniem jest wspieranie układu odpornościowego. Silny organizm powinien sprawnie rozprawić się z patogenem.

Ważna jest również prawidłowa higiena i stosowanie środków dezynfekujących. Warto mieć przy sobie żel odkażający lub chusteczki ze środkiem bakteriobójczym. Niezwykle ważne jest też przed wszystkim częste i prawidłowe mycie rąk.

Skuteczne zwalczanie kurzajek

Jeśli pomimo zastosowania działań profilaktycznych, kurzajki i tak się pojawią, należy podjąć odpowiednie działanie jak najszybciej. Dzięki temu można mieć większą pewność, że pozbycie się brodawek będzie skuteczne. Aby tego dokonać, nie trzeba umawiać się na wizytę do specjalisty. Można pozbyć się kurzajek samodzielnie, w domu. Będzie do tego potrzebny dobrej jakości preparat, taki jak Brodacid, który cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami i wysokim poziomem skuteczności.

W swoim składzie Brodacid posiada kwas salicylowy oraz mlekowy, które doskonale wpływają na skórę i jej leczenie. Stosowanie preparatu jest bardzo łatwe. Kwasy zawarte w składzie zmiękczają i rozpulchniają zrogowaciały naskórek, co ułatwia jego złuszczanie. Za jego pomocą można pozbyć się kurzajek zwykłych, około paznokciowych, brodawek stóp i mozaikowych.